بررسی و تشریح ارکان اقدامات تامینی و تربیتی

|42078233|him|خرید فایل|هدف از این پایان نامه می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات80حجم231/615 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل ارکان اقدامات تأمینی وتربیتی برای بررسی هرموضوع ودرک صحیح داشتن از آن باید به ارکان و شرایط آن توجّه کرد . باتوجه به اینکه اقدامات تأمینی و ترب...
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان بررسی و تشریح ارکان اقدامات تامینی و تربیتی آماده دریافت می باشد.

هدف از این پایان نامه می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات80حجم231/615 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
ارکان اقدامات تأمینی وتربیتی

برای بررسی هرموضوع ودرک صحیح داشتن از آن باید به ارکان و شرایط آن توجّه کرد . باتوجه به اینکه اقدامات تأمینی و تربیتی در قانون مجازات اسلامی و همچنین در ق.م.ا 1392 ،به صورت پراکنده وجوددارند و تحت عنوان خاصّی بیان نشده اند، بررسی ارکان هرکدام از آنها دارای اهمیّت است . (البتّه در ق.م.ا 1392 ،در فصل دهم ذیل عنوان مجازات ها و اقدامات تأمینی و تربیتی اطفال ونوجوانان مسائل مربوط را به صورت متمرکز بیان کرده است ).


در قانون مجازات اسلامی وهمچنین در ق.م.ا 1392 تدابیر تأمینی و تربیتی گاهی در غالب مجازات های بازدارنده (ماده 17 ق.م.ا) گاهی در قالب تعلیق و آزادی مشروط ودرق.م.ا 1392 در غالب مجازات های تعزیری (ماده 19قانون جدید)و مجازات های تکمیلی وتبعی(ماده23) ،نظام نیمه آزادی (ماده 56) ،مجازات های جایگزین حبس(ماده 64) ،تعویق صدور حکم(ماده 40) پیش بینی شده است .

البته شایان ذکر است که در ق.م.ا 1392 این اقدامات بسیار گسترده تر از قانون مجازات اسلامی هستند وتأسیسات جدیدی در این قانون وجوددارد، که در قانون های مجازات قبلی بی سابقه بوده است . باتوجّه به مطالب بیان شده، بررسی ارکان و شرایط اقدامات تأمینی و تربیتی لازم می آید که در مباحث آتی به این موضوعات می پردازیم.


فهرست مطالب

ارکان اقدامات تامینی و تربیتی
گفتار اول ارکان عام حقوقی اقدامات تأمینی و تربیتی
در قانون مجازات اسلامی 1392وقانون مجازات اسلامی1370
الف.لزوم ارتکاب جرم 29
ب.لزوم مسئولیت کیفری34
1.صغار و مجانین 35
11. صغار35
21. مجانین 41
121. جنون در قانون مجازات اسلامی 41
221.جنون ومسئولیت کیفری درقانون
مجازات اسلامی 139243
2.اشخاص حقوقی46
12. نظرات مختلف در مورد
مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی46
22.رویکرد قانون مجازات اسلامی 1370در قبال مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی47
32.پذیرش مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی درقانون مجازات اسلامی 139249
گفتار دوم ارکان خاص و قانونی اقدامات تأمینی و تربیتی 51
الف.قانونی بودن اقدامات تأمینی و تربیتی 51
1.اصل قانونی بودن اقدامات تأمینی و تربیتی در قانون مجازات اسلامی1370 و قانون مجازات اسلامی 139052
ب. رکن مادّی اقدامات تأمینی و تربیتی 55
1.جرایمی که در آنها می توان از ابتدا
اقدامات تأمینی و تربیتی مورد استفاده قرار گیرد 55
2.جرایمی که با شرایط ویژه مشمول
اقدامات تأمینی و تربیتی می شوند60
3.جرایمی که امکان اجرای اقدامات تأمینی درباره آنها وجود ندارد63

منابع


"

مطالب دیگر:
📝گزارش کاراموزی در دانشگاه شهید چمران رشت📝تحقیق درباره زینب(ع) الگو و قهرمان زنان📝پاورپوینت درباره بررسی و تحليل وضعيت دولت الکترونيک در ايران در مقايسه با ساير کشورها با تاکيد بر مدل سازمان ملل📝تحقیق درباره ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی📝تحقیقی درباره خبرگان در قانون اساسی📝تحقیق درباره خـازن‌📝تحقیق درباره فوتبال📝پاورپوینت درباره برقراری ارتباط صحیح با دانش آموزان با انگیزه ی جذب آنان به کلاس های فارسی📝تحقیق درباره نگاهي از نزديك به كف اقيانوس📝تحقیق درباره نگاهي به رشد اقتصادي و اشتغال در فرانسه 📝پاورپوینت درباره برنامه استراتژیک بخشهای روانپزشکی بیمارستان کارگرنژاد📝تحقیق درباره كارگاه هاي پارچه بافي ساساني 📝تحقیق درباره تاريخچه نساجي درصدر اسلام📝تحقیق درباره نخود فرنگی📝تحقیق درباره ناگفته‌های نهضت ملی شدن صنعت نفت📝تحقیق درباره نانو تکنولوژی در زیست شناسی📝تحقیق درباره ناكثين📝پاورپوینت درباره برنامه كشوری غربالگری كم كاري تيروئيد📝تحقیق درباره نيروگاههاي هسته اي در جهان 📝پاورپوینت بازاریابی کیفیت تکنولوژی 📝تحقیق درباره نماز📝پاورپوینت درباره برنامه هاي مصوب ارتقاء بهره وري و اصلاح الگوي مصرف📝تحقیق درباره نقش دین ، دینداری و انتظار در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی 📝تحقیق درباره نقش ریاضی در مسئله یابی فرایند مدیریت روابط مشتری (CRM)📝تحقیق درباره نقوش خانواده در زندگی انسان